Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.
Před lety jsme se zabývali hlavně distribucí ovulačních a těhotenských testů...
Proč chcete zjistit termín Vaši ovulace ?
Doposud jste si vůbec neuvědomovaly co je to síla a pocit mateřství.
Teď se ale vše změnilo. Chcete počít s partnerem Vaše děťátko.
Chcete konečně být máma a táta a kochat se pocitem, že jste šťastná a plná rodina.
Milujete se s partnerem pravidelně a pořád děťátko nepřichází ?
Přistihly jste se, že pocit otěhotnět je každým dnes silnější a vy nevíte co si počít ? Nepodléhejte panice.
Jsme tady pro Vás, aby jsme Vám pomohli problém řešit.
Sady obsahující ovulační test a těhotenský test od Medicalis pomohly mnoha ženám přesvědčit se kdy je správný čas. A jsme si jisti že již tisíce námi prodaných testů pomohly k početí mnoha dětí a tak i trochu díky nám je mnoho rodin opravdu šťastných. Na těchto stránkách naleznete profesionální sady ovulačních a těhotenských testů které jsou používány v mnoha ordinacích.
PŘEČTĚTE SI PŘÍBĚHY A REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ
Ovulační test nebo také LH test je rychlý a pohodlný immunochromatografický in vitro test. Obecně jsou tyto testy známy v podobě proužku či kazetky. Ovulační test je určen pro kvalitativní stanovení lidského luteinizačního hormonu (LH) v moči. Ovulační test můžete zakoupit v lékárnách ale zde u nás získáváte mnohem více a za výhodnější ceny ! Navíc zasíláme zboží diskrétně zabaleno, takže nemusíte mít sebemenší obavy že se někdo ve Vašem okolí dozví že ovulační testy používáte.
Ovulační test See Now od Medicalis je testovací proužek který ponoříte do vzorku moči (viz princip ovulačního testu) V označené části odečítáte výsledek. Pokud jsou zde dvě čárky zřetelné, případně testovací čárka je zřetelnější než čárka kontrolní, je ovulační test vyhodnocen jako pozitivní. V případě kazety je proužek ovulačního testu uzavřen v kazetce do které se kápne patřičný počet kapek moči.
Ovulace je proces uvolnění vajíčka z vaječníku. Několik dní po ovulaci, je největší pravděpodobnost pro otěhotnění. Ženské tělo produkuje látku, která stimuluje ovulaci. Tato látka se nazývá luteinizační hormon (LH) a vylučuje se pouze malé množství této látky během menstruačního cyklu. Na krátký čas se množství zvyšuje přibližně ve střední části cyklu. Toto zvýšení se nazývá nárůst LH a spouští ovulaci. Protože vajíčko může být oplodněno pouze v dnech po ovulaci, detekce ovulace v předstihu je velmi důležitá. See Now ovulační test, vám pomůže najít čas, kdy je nejvíce pravděpodobné otěhotnění. Aby bylo možno správně určit první den testování, musíte znát délku menstruačního cyklu. První den menstruace je prvním dnem cyklu, cyklus trvá do posledního dne (včetně) před počátkem menstruačního krvácení následujícího cyklu. Obecně k ovulaci ženy dochází někdy mezi 12. - 17. dnem menstruačního cyklu, Ovulační test doporučujeme provádět okolo 10. dne cyklu (od 10. dne od začátku menstruace). Ovulační test by se neměl provádět hned ráno, ale mezi 10. a 20. hod.
Více informací v příbalovém Letáku pro ovulační test See Now a těhotenský test See Now, nebo v sekci ovulace či ovulační test.
Snažíme se Vám pomoci aby jste se radovali ze svého miminka co nejdříve.
Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku.Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin.Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Součet životnosti spermiíí v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.
(zdroj wikipedia)
Animace průběhu ovulace (anglicky)
(pomůže vám najít ten správný čas pro testování pomocí našeho ovulačního testu)
Termín ovulace se dá určit několika způsoby. Nejpřesnějším způsobem je sledování folikulu pomocí ultrazvuku a měření tzv. luteinizačního hormonu. (LH). Pro zjištění je ideální právě ovulační test.
Uvolňování zralého vajíčka je spojeno s obalem vajíčka, které je chráněno několika vrstvami buněk obsahující folikuly, jenž jsou schopné produkovat estrogen a progesteron. V době 40 až 90 dní před menstruací dochází k tomu, že se vyčlení 10 až 20 folikulů a ty začnou narůstat. Časem jeden folikul začne jasně dominovat a ostatní zaniknou. Vajíčko v dominantním folikulu postupně uzrává a přibližně 36 až 40 hodin před ovulací je zralé. Samotná ovulace se spouští přibližně 18 hodin před uvolněním vajíčka.
Během ovulace dochází k prasknutí obalu v dominantním folikulu, což vede k vyplavení vajíčka. To je zachyceno ústím vejcovodu a pomocí pohybu řasinek v oblasti vejcovodu se začne posunovat k děloze. Prasklý folikul zůstává jako blanka s výstelkou buněk, která v případě oplodnění vajíčka zůstává a vzniká z něho tzv. žluté tělísko. Pokud k oplodnění nedojde, žluté tělísko je nepotřebné a vyplavuje se z těla během menstruace.
I když délka cyklu se může měnit, 28 dní je obecně považováno za průměrnou hodnotu normálního ovulačního cyklu ženy. Konvence považuje začátek menstruačního krvácení za začátek cyklu, proto první den krvácení se nazývá „první den cyklu“. Menstruační cyklus možno rozdělit do 4 fází: Menstruační fáze, folikulární fáze, ovulační fáze a luteální fáze.
Menstruace trvá několik dní (obvykle 3–5 dní, ale hodnoty 2–7 dní jsou považovány za normální) a zahrnuje ztrátu asi 50–80 ml krve (včetně vyloučeného endometria). Enzym plazmin — obsažený v endometriu — inhibuje (utlumuje) srážení menstruační krve. Mnoho žen pociťuje v době menstruace děložní křeče, též nazývané dysmenorea (bolestivá menstruace), někdy spojené i s nevolnostmi, zvracením a průjmy.
Pod vlivem hormonu stimulujícího folikul (FSH) začne ve vaječníku růst několik folikulů (míšků), obsahujících vajíčka, jejichž obaly následně produkují estrogeny, primárně estradiol. Tyto estrogeny iniciují vývin nové vrstvy endometria s typickým histologickým (tkáňovým) vzhledem, zvané proliferační (bující) endometrium. Stoupající hladina estrogenů působí pomocí negativní zpětné vazby na hypofýzu a snižuje sekreci FSH. Inhibin vylučovaný největším folikulem též snižuje FSH. Typicky jen nejrozvinutější folikul (vedoucí folikul) se může dále rozvinout, protože má víc receptorů FSH; růst ostatních folikulů se zastaví. Proto normálně v každém cyklu dozraje jen 1 vajíčko.
Když folikul dozraje, vylučuje dosatek estradiolu na spuštění akutního uvolňování luteinizačního hormonu (LH). V 28-denním cyklu tato LH vlna začíná okolo 12. dne cyklu a může trvat 48 hodin. Uvolněním LH dozraje vajíčko a oslabí se stěny folikulu ve vaječníku. Tento proces vede k ovulaci: uvonění nyní již zralého vajíčka, což je největší buňka těla (s průměrem asi 0,5 mm). Zdá se být náhodné, který z vaječníků ovuluje; žádná známá pravo-levá koordinace není. Vejcovod potřebuje uchytit vajíčko a poskytnout prostor k oplodnění. Charakteristicky jasný a vláknitý hlen vykazující elasticitu vznikne v cervixu (děložním hrdle) a je připraven přijmout spermie z pohlavního styku. Některé ženy mají v době ovulace charakteristickou bolest zvanou „middle pain“ („bolest uprostřed“), která trvá několik hodin. Mnoho žen vnímá vaginální změny a změny cervikálního hlenu během ovulace, zvlášě pokud si kontrolují známky plodnosti.
Po ovulaci se zbytek foliklu transformuje do žlutého tělíska (corpus luteum) za podpory hormonů hypofýzy. Toto žluté tělísko bude produkovat po následující 2 týdny navíc k estrogenům i progesteron. Progesteron hraje životní roli při proměně proliferačního endometria do sekreční výstelky připravené na implantaci a podporující rané těhotenství. Progesteron trochu zvýší tělesnou teplotu, proto žena měřící si denně svou teplotu registruje, že se dostala do luteální fáze. Proběhne-li oplodnění vajíčka, to putuje jako rané embryo vejcovodem do děložní dutiny a implantuje se během asi 5–7 dní po ovulaci. Krátce po implantaci rostoucí embryo signalizuje svou existenci mateřskému systému — vytváří lidský choriový gonadotropin (hCG) — hormon využívaný pro test těhotenství. Tento signál má důležitou roli v udržování žlutého tělíska a umožňuje pokračování jeho produkce progesteronu. Bez těhotenství a bez hCG žluté tělísko zaniká a hladiny estrogenů a progesteronu klesnou. To nastaví podmínky pro další cyklus. Snížení hladiny progesteronu vede ke spuštění menstruačního krvácení (dojde k přerušení přívodu krve do endometria a jeho hypoxické nekróze (odumření z nedostatku kyslíku) a snížení hladiny estrogenů umožní pozdější růst hladin FSH pro dozrávání nových folikulů.
zdroj : http://www.forumzdravi.cz
Po uvolnění vajíčka z vaječníku uprostřed menstruačního cyklu vzniká na vaječníku tak zvané žluté tělísko, které vyrábí hormon progesteron. Kromě toho, že řídí proměnu děložní sliznice tak, aby byla připravena k přijetí a uhnízdění oplodněného vajíčka, způsobuje tento hormon také zvýšení tělesné teploty o 0,2 - 0,4º C. Tato zvýšená teplota se udržuje prakticky po celou druhou polovinu menstruačního cyklu až do následujícího menstruačního krvácení. Zvýšení teploty svědčí také o tom, že ovulace proběhla. U více než 80 % případů teplota stoupne ze dne na den, u ostatních se zvyšuje stupňovitě v průběhu dvou až tří dnů. Tam, kde ovulace z jakéhokoliv důvodu nenastává, zůstává teplota na stejné úrovni po celou dobu cyklu. Určení ovulace na základě změny uvedených teplot říkáme teplotní metoda určení ovulace.
Důležitý je způsob měření této teploty. Tělesná teplota je totiž závislá také na příjmu potravy, především teplých nápojů. Proto teplotu měříme za standardních podmínek ráno bezprostředně po probuzení, měříme vždy na stejném místě a to buď v ústech, v konečníku nebo v pochvě. I když běžný lékařský teploměr ukáže konečnou hodnotu už asi za půl minuty, doporučuje se pro jistotu měření nejméně tři minuty v konečníku nebo v pochvě a čtyři až pět minut při měření v ústech. Teplota se zapisuje do speciálního menstruačního kalendáře s označovanou stupnicí, takže v typických případech od menstruace k menstruaci vykáže tak zvanou dvoufázovou křivku. V první polovině cyklu bývá tato křivka nižší, ve druhé polovině pak o 0,2 - 0,4º C vyšší, přičemž drobné jednodenní výkyvy nejsou podstatné.
Pro výpočet plodných dnů je nejbezpečnější tak zvané pravidlo "tři po šesti". Jestliže se totiž naměří ve třech po sobě následujících dnech teplota vyšší než v šesti dnech předcházejících, znamená to nástup neplodného období až do začátku příští menstruace. Nejplodnější období je v prvním dni zvýšení teploty.Teprve po třech dnech zvýšené bazální teploty můžeme spoléhat na to, že v ženských rodidlech už s největší pravděpodobností nepřežívá vajíčko schopné oplození.
Hlenová metoda
Pro jistotu se však vyplácí brát ohled ještě na charakter hlenu vylučovaného z děložního hrdla. Tento hlen můžeme zjišťovat v poševním vchodu. Ve dnech bezprostředně po menstruaci je hlen hustý, tvoří se v menším množství, často jej mezi stydkými pysky nemůžeme nalézt. Proto se také tomuto období říká "suché dny". Když se blíží ovulace, stává se hlen řidším, vodnatým, vysoce kluzkým a tažným. Uvolňuje se z děložního hrdla ve větším množství, takže je dobře hmatný mezi stydkými pysky, ulpívá na toaletním papíru a je ho možno vytahovat mezi prsty až na vzdálenost několika centimetrů. Tyto změny jsou nejvíce patrné právě tři dny před ovulací a dva dny po ní a představují tak nejplodnější období v celém menstruačním cyklu. Potom se vlivem hormonu žlutého tělíska charakter hlenu zase změní a nastupují opět suché dny.
Během dnů bezprostředně po menstruaci má žena zřetelný pocit suchosti poševního vchodu a dotyk toaletního papíru například v souvislosti s močením nezanechává žádné stopy hlenu. Při prvním objevení nemá sice hlen ještě vysloveně tažný charakter, ale i nález hustšího a méně kluzkého hlenu svědčí o tom, že pomenstruační suché dny končí. Tato změna nastává průměrně šest dní před ovulací. Někdy se udává ovšem období většího rozptylu - od prvního objevení hlenu zbývá do ovulace 3 - 10 dní. Jen zcela výjimečně bylo někdy zaznamenáno období delší. Když se pak ovulace blíží, žena má stále vlhčí pocit spojený s určitou kluzkostí. Stydké pysky po sobě vzájemně lépe kloužou, na prstě se objeví značně pružný, tažný a podstatně řidší hlen. Vzhledem se tento hlen podobá syrovému vaječnému bílku. Někdy je uprostřed cyklu ještě mírně narůžovělý, což je dáno mikroskopickým krvácením, které někdy ovulaci provází.
Poslední den výskytu tohoto řídkého a tažného hlenu označujeme jako "hlenový vrchol". Není to tedy den, kdy se vyskytuje největší množství hlenu, ale poslední den výskytu. Následujícího dne se hlen stává opět hustým a méně tažným, eventuálně se objevují "suché dny", trvající až do následující menstruace. Je ovšem nutno zdůraznit, že na změny hlenu může působit zánětlivé onemocnění pochvy provázené výtokem, nebo i sexuální vzrušení, při kterém se většinou v poševním vchodu zvýšené zvlhčení taky projevuje.
Pozorování hlenu by se proto mělo dít ve vyhovujícím čase, většinou když jde žena ráno na toaletu. Po vymočení někdy bývá patrná dokonce visící nitka takzvaného "plodného hlenu". Každodenní pozorování se může zaznamenávat do menstruačního kalendáře písmeny H = hlen a S = sucho, nebo různými barvami. Vyplatí se také hlen označit ještě dalším znamením jiné pozorované kvality, jako například hustý, lepkavý, čirý, tenký, kluzký, bílý apod. Změny hlenu nastávají u každé ovulující ženy, mají však často individuální charakter, kterému se naučí porozumět právě žena sama. Vrchol tažnosti, řídkosti a hojnosti hlenu se do kalendáře nápadně označí a od následujícího dne se pak dny číslují 1, 2, 3,. V případě, že se v průběhu těchto dnů objeví znovu tažný hlen, označí se znovu a dny se počítají od začátku.
Pokud se hlenová metoda používá k antikoncepčním účelům, je možno mít nechráněný pohlavní styk bezprostředně po menstruaci, kdy se zpravidla objeví první suchý den. Jakmile se však objeví první stopy vlhkosti, nebo je-li možno objevit stopy hlenu na toaletním papíru, případně mezi prsty, žena by se měla pohlavního styku zdržet. I v průběhu suchých dnů se doporučuje pohlavní styk pouze ob den, protože zbytek mužského semene může být následujícího dne zaměněno za začátek ovulačního hlenu. Po dni vrcholného výskytu hlenu je žena ještě v dalších dvou dnech schopna otěhotnět.
Jiné metody
Některé ženy v den své ovulace bezpečně pociťují určitou bolest v podbřišku, u jiných se zase v termínu ovulace objevuje slabý náznak krvácení (viz růžové zbarvení ovulačního hlenu). Někdy je ještě možno všechny tyto úkazy doplnit vyhmatáním děložního čípku. Je sice pravda, že některé ženy mají zábrany sahat si prsty hluboko do pochvy, nicméně v poloze v podřepu je většina žen schopna si svůj děložní čípek nahmatat. Toto vyšetření je možno provádět prsty pravé ruky s levou nohou pokrčenou na židli (u těch, které píší a vyšetřují se levou rukou, bude pochopitelně pokrčena noha pravá). Bezprostředně po menstruaci je děložní čípek tuhý asi jako nosní chrupavka, uprostřed jeho vyklenutí je důlek nebo štěrbina - to je otvor vedoucí do dělohy). Čtyři až pět dní po ovulaci čípek měkne, místo charakteru nosní chrupavky má pohmatový charakter dolního rtu a současně se špičkou prstu může žena přesvědčit o tom, že se otvor vedoucí do dělohy mírně pootevírá. V období ovulace je čípek také obtížněji dosažitelný.
Další metoda vychází z pozorování, že ovulace nastává 12 - 16 dní před prvním dnem následující menstruace. Na tomto základě se podle délky předcházejícího cyklu dá usuzovat na termín ovulace v cyklu následujícím. K tomu je ovšem ještě třeba počítat s životností vajíčka a spermie. Čím více předcházejících cyklů je bráno v úvahu, tím je metoda spolehlivější. Zkušení autoři doporučují, aby bylo bráno v úvahu nejméně šest předcházejících a po sobě následujících menstruačních cyklů.
Výpočet je pak velice jednoduchý.
Počet dnů nejkratšího cyklu minus 18 = první plodný den.
Počet dnů nejdelšího cyklu minus 11 = poslední plodný den.
Například délky posledních šesti menstruačních cyklů byly 28, 26, 28, 29, 27 a 29 dní. Pak platí:
26 - 18 = 8
29 - 11 = 18
Nejvhodnější období k početí je te
Některé páry se rozhodnou mít miminko a téměř vzápětí žena otěhotní. To je úžasný dar.
Ale na druhou stranu existují i takové páry, kterým se nedaří počít dítě dlouhá léta. Ovulační test a těhotenský test See Now od Medicalis Vám pomohou najít ten správný čas...
POUŽITÍ
"See Now" LH test je rychlý a pohodlný immunochromatografický in vitro test. Je určen pro kvalitativní stanovení lidského luteinizačního hormonu (LH) v moči.
PRINCIP
Ovulace je proces uvolnění vajíčka z vaječníku. Několik dní po ovulaci, je největší pravděpodobnost pro otěhotnění. Ženské tělo produkuje látku, která stimuluje ovulaci. Tato látka se nazývá luteinizační hormon (LH) a vylučuje se pouze malé množství této látky během menstruačního cyklu. Na krátký čas se množství zvyšuje přibližně ve střední části cyklu. Toto zvýšení se nazývá nárůst LH a spouští ovulaci. Protože vajíčko může být oplodněno pouze v dnech po ovulaci, detekce ovulace v předstihu, je velmi důležitá. "See Now" ovulační test, vám pomůže najít čas, kdy je nejvíce pravděpodobné otěhotnění. Aby bylo možno správně určit první den testování, musíte znát délku menstruačního cyklu. První den menstruace je prvním dnem cyklu, cyklus trvá do posledního dne (včetně) před počátkem menstruačního krvácení následujícího cyklu. Obecně k ovulaci ženy dochází někdy mezi 12. - 17. dnem menstruačního cyklu, Ovulační test doporučujeme provádět okolo 10. dne cyklu (od 10. dne od začátku menstruace). Test by se neměl provádět hned ráno, ale mezi 10. a 20. hod.
TESTOVACÍ POSTUP
• Vyjměte testovací proužek z obalu, jste-li připraveni k provedení testu.
• Ponořte proužek do vzorku moči směrem, kde ukazuje šipka, ne hlouběji než vyznačuje maximální linie.
• Uvidíte, jak tekutina prostupuje proužkem. Po 3 sekundách testovací proužek vyjměte a položte ho vodorovně na suchý, čistý, nesavý povrch. Testovací proužek nikdy neponořujte níže než po vyznačenou hranici maxima, test by byl nepřesný.
• Počkejte, až se objeví barevné pásky a odečtěte si po 5 minutách výsledky. Neodečítejte výsledky po 10 a více minutách.
Možné varianty výsledků:
INTERPRETACE VÝSLEDKŮ
Pozitivní: Měly by být viditelné dvě barevné linky. Linie v testovací oblasti (T) je testovací linie, linie v kontrolní oblasti (C) je kontrolní linii.
Pozitivní výsledek znamená, že moč obsahuje vysoké úrovně LH a může se předpokládat že ovulace nastane pravděpodobně během následujících 24-48 hodin. Pohlavní styk se doporučuje kdykoli během 48 hodin s cílem maximalizovat šance na otěhotnění.
Negativní: Červená testovací linie (T) je světlejší než kontrolní linky nebo se nezobrazí vůbec.
Negativní výsledek znamená, že není nárůst LH v moči. Test opakujte další den přibližně ve stejnou dobu.
Neplatný: Není zřetelná linie v kontrolní oblasti, ve výsledkové zóně se neobjeví žádná čárka. Test opakujte s novým balením testu. Pokud se kontrolní linie netvoří, výsledek testu je neprůkazný a stanovení by měla být opakována.
OMEZENÍ
• V případě, že máte nepravidelný nebo neobvykle dlouhý menstruační cyklus, konzultujte použití ovulačních testů s Vaším lékařem.
• Pokud jste v menopauze, těhotenství nebo užíváte antikoncepci, budou vaše výsledky neužitečné.
• Tento test nemůže být použit pro antikoncepci.
CHARAKTERISTIKY
Specifičnost, Následující homologa hormonů byla testována a neměla vliv na očekávané výsledky
Homologní hormony |
zdroj |
Koncentrace testovaného |
FSH |
NBSC |
700 mlU/ml |
hCG |
NBSC |
1000 IU/ml |
TSH |
Zymed |
100μlU/ml |
Citlivost
"See Now" LH testem lze zjistit v moči koncentrace LH od 40 mlU/ml nebo vyšší.
Rušivé látky
Následující látky byly testovány s "See Now" LH testem a neovlivnily očekávané výsledky:
Ampicillin |
Lidské IgG |
Amoxicillin |
Kyselina nikotinamidová |
Kyselina askorbová |
Kyselina šťavelová |
Acetaminophen |
Pyridoxin HCl |
Bromopheniramin |
Riboflavin |
Cyanocobalamin |
Kyselina salicylová |
Calcium Pantothenate |
Chlorid sodný |
Ethanol |
Tiamin HC |
Glukóza |
POUŽITÍ
Těhotenský test "See Now" hCG - test na lidský choriový gonadotropin (hCG). "See Now" hCG test je rychlý a pohodlný immunochromatografický in vitro test. Používá se pro detekci hCG hormonu v moči a včasné zjištění těhotenství. Test poskytuje vizuální a kvalitativní výsledek. Všechny pozitivní vzorky musí být potvrzeny jinými kvalifikovanými testy.
PRINCIP
HCG je hormon produkovaný při vzniku placenty krátce po oplodnění a vylučovaný do moči, objevuje se kolem 8-9 dne po ovulaci, tedy zhruba 4. den po početí. Při 28 denního cyklu s ovulací přicházející okolo 14. dne cyklu, může být zjištěn hCG v moči nebo séru v nepatrném množství asi 23 den, nebo 5 dní před očekávanou menstruací. Koncentrace hormonu se zdvojnásobuje zhruba každé 2 dny a vrcholí mezi 7-12 týdny po prvním dni poslední menstruace.
U zdravých jedinců hCG v moči poskytuje včasný údaj o probíhajícím těhotenství. Zvýšené hladiny cg mohou být také spojeny s trofoblastickým onemocněním případně některými novotvary. Proto musí být možnost dalších nemocí vyloučena a těhotenství musí být potvrzeno dalšími metodami.
Hormon hCG se skládá ze dvou podjednotek, alfa a beta. Alfa podjednotky jsou strukturálně velmi podobné, ale beta podjednotky se liší v aminokyselinových sekvencích. Tyto rozdíly jsou zodpovědné za jejich biologické a imunologické specifičnosti. " See Now " hCG test je založen na principu imunochromatografie. Každý testovací proužek obsahuje monoklonální hCG protilátky. Je-li proužek namočen v moči, vzlíná tekutina kapilárně k výsledkové části. Pokud hCG je přítomen v moči, reaguje s protilátkami a tvořií barevné linie v testovací oblasti. Kontrolní linie není ovlivněna přítomnosti nebo nepřítomnosti hCG ve vzorku, a měla by být přítomna vždy. Nepřítomnost barevné kontrolní linie v kontrolní oblasti, je údaj o neplatném výsledku.
TESTOVACÍ POSTUP
• Vyjměte testovací proužek z obalu, jste-li připraveni k provedení zkoušky.
• Ponořte proužek do vzorku moči směrem, kde ukazuje šipka, ne hlouběji než vyznačuje maximální linie.
• Uvidíte, jak tekutina prostupuje proužkem. Po 3 sekundách testovací proužek vyjměte a položte ho vodorovně na suchý, čistý, nesavý povrch. Testovací proužek nikdy neponořujte níže než po vyznačenou hranici maxima, test by byl nepřesný.
• Počkejte, až se objeví barevné pásky a odečtěte si po 5 minutách výsledky. Neodečítejte výsledky po 10 a více minutách.
Možné varianty výsledků:
INTERPRETACE VÝSLEDKŮ
Pozitivní: Měly by být viditelné dvě barevné linky. Linie v testovací oblasti (T) je testovací linie, linie v kontrolní oblasti (C) je kontrolní linii. Intenzita barvy testovací čárky se může měnit, neboť v jednotlivých fázích těhotenství je hladina HCG hormonu různá.
Negativní: Červená testovací linie (T.) je světlejší než kontrolní linky nebo se nezobrazí vůbec.
Neplatný: Není zřetelná linie v kontrolní oblasti, ve výsledkové zóně se neobjeví žádná čárka. Test opakujte s novým balením testu. Pokud se kontrolní linie netvoří, výsledek testu je neprůkazný a stanovení by měla být opakována.
OMEZENÍ
Ověření těhotenství by mělo být vždy provedeno lékařem po provedení všech klinických a laboratorních vyšetření. (Zvýšení hladiny hormonu hCG můžou způsobit i některé jiné faktory než těhotenství, např. trofoblastické onemocnění, proteinurie, hematurie, choriokarcinom, atd.)
Malé množství hCG u velmi ranného těhotenství může zapříčinit negativní výsledek testu. Další vzorek moči odeberte po uplynutí nejméně 48 hodin.
Normální těhotenství není možné rozpoznat od mimoděložního těhotenství pouze na základě hladiny hormonu HCG. Samovolný potrat může zapříčinit nesprávnou interpretaci výsledku testu. Léčba neplodnosti hormonem HCG může být také příčinou nesprávných výsledků testu.
Konzultujte tyto výše uvedené skutečnosti s lékařem.
CHARAKTERISTIKY
Přesnost byla ověřena srovnávací studií a výsledkem byla 98.3% shoda.
Citlivost
Detekční limit pro "See Now" hCG těhotenský test je 20 mIU / ml hCG. Vzorky moči s obsahem cg rovné nebo vyšší než 20 mIU / ml budou pozitivní. Vzorky, obsahující méně než 20 mIU / ml hCG může také produkovat velmi slabou linii.
Rušivé látky
Těhotenským testem „See Now“ hCG byly testovány také vzorky, do kterých bylo přidáno určité množství látek používaných ve volně prodejných lécích nebo lécích na předpis. Cílem bylo zjistit, zda tyto látky nějakým způsobem ovlivňují výsledek testu. Bylo zjištěno, že žádná ze zkoumaných látek nemá vliv na výsledek těhotenského testu HCG.
Seznam látek a koncentrace:
1. Acetaminophen 20 mg / dl
2. Kyselina acetylsalicylová 20 mg / dl
3. Kyselina askorbová 20 mg / dl
4. Kofein 20 mg / dl
5. Gentesic kyselina 20 mg / dl
6. Fenylpropanolamin 20 mg / dl
7. Kyselina salicylová 20 mg / dl
8. EDTA 80 mg / dl
9. Kyselina acetylsalicylová 20 mg / dl
10. Benzoylekgonin 10 mg / dl
11. Atropin 20 mg / dl
12. Cannabinol 10 mg / dl
13. Ethanol 1%
14. Methanol 1%